Yağ Çözücü Kimyasalların Özellikleri Nelerdir?

Yağ çözücü sökücü kimyasallar sanayi alanında ve kişisel kullanım alanlarında istenmeyen yağların temizlenmesinde kullanılan kimyasallardır. Yağ temizleyici bu ürünler en derinlemesine yağ lekelerinin kısa sürede temizlenmesine olanak tanır. Yoğun yapısına rağmen yağlı bölge üzerine dökülmesi ya da püskürtülmesi yeterli olmaktadır. Yağ temizleyici bu kimyasallar ile hemen her zeminde oluşan yağ kalıntılarını kısa süre içerisinde temizlemek mümkündür. En iyi yağ çözücü ürünleri ile öne çıkan firmamız beklentilere tam olarak yanıt verir.

Yağ Çözücü Kimyasalların Özellikleri Nelerdir?

Sizlere sunulan yağ çözücülerin genel özellikleri hakkında şunlardan bahsedilebilir:
•    Yağ çözücü kimyasallar su bazlı ya da solvent bazlı maddelerden üretilirler. 
•    Zemin yapısına göre farklı türlerde üretilen yağ temizleme kimyasallarıdır. 
•    Endüstriyel alanlarda makinelerin yağlarını temizlemede işlevsel ürünlerdir. 
•    Yüzeylere zarar vermeden temizleme yapılabilecek kimyasallardır. 
Firmamız en işlevsel ve etkili yağ çözücüleri üreterek kullanımınıza sunmaktadır. Sürekli olarak kullandığınız bir ürün varsa bunun da üretimini gerçekleştirerek adresinize gönderim sağlanır.

Yağ Çözücü Sökücü Kimyasalların Özellikleri Nelerdir?

Yağ ve kir çözücü kimyasalların özellikleri karakterine ve formuna göre değişiklik göstermektedir. Konsantre ve kullanıma hazır olarak üretilir. 
•    Yağ sökücü, çözücü kimyasallar özelliklerine göre iki farklı şekilde üretilir.
o    Solvent bazlı yağ sökücüler
o    Su bazlı yağ sökücüler
•    Su bazlı yağ sökücüler kendi aralarında özelliklerine göre üç farklı çeşidi vardır.
o    Asidik karakterli yağ çözücüler
o    Alkali karakterli yağ sökücüler
o    Nötr karakterli yağ çözücüler
•    Solvent bazlı endüstriyel yağ sökücü kimyasallar kendi aralarında şu özelliklere göre çeşitleri vardır.
o    Klorlu yağ sökücü endüstriyel solventler
o    Klorsuz yağ çözücü endüstriyel solventler
o    Yanıcı ve parlayıcı yağ sökücü solventler
o    Uçucu endüstriyel yağ sökücü solvent
o    Uçucu özellikte olmayan yağ sökücü solvent
Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak bir çok çeşitte, kullanım amacına uygun özellikte solvent ve su bazlı yağ çözücü kimyasallar üretimi yapmaktadır.?

Yağ Sökücü Ürünlerin Hayatımızdaki Önemi Nedir

İnsanların en çok kullandığı kimyasal ürünler arasında yer alır. Mutfaklarda ya da yağın yoğun olarak kullanıldığı sanayi ortamlarında yağ ve kir sökücüler oldukça önemli bir yere sahiptir.
Yağ insanların hayatını oldukça zorlaştıran en inatçı lekeler arasında yer alır. Belirli bir süre boyunca temizlenmediklerinde katılaşarak kalıcı bir leke haline dönüşebilirler. Böyle durumlarda periyodik olarak yağ ve kirlerin temizlenmesi gerekir. 
Ancak bazı durumlarda yağ ve kirler insan elinin ulaşamayacağı kadar derinlerde meydana gelebilir. Özellikle makine endüstrisi olanlarında ve motor yapılarında kullanılan yağları temizlemek düşünüldüğünden çok daha zordur. Böyle durumlarda çeşitli formlarda hazırlanan yağ çözücüler kullanılabilir. Kullanacağınız yağ çözücünün güçlü bir etkiye sahip olması oldukça büyük bir önem taşır.

Yağ ve Kir Çözücü Nerelerde Kullanılır?

Yağ ve kir çözücü nerelerde kullanılır sorusuna yanıt vermek gerekirse bu ürünlerin oldukça geniş bir kullanım alanından bahsetmek mümkündür. Her türlü yağ ve kir oluşumunu temizleme açısından yüksek standartlarda ürünler ortaya çıkaran bir firmayız. Yağ ve kir oluşumları endüstriyel alanlarda en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Özellikle makine yağları ve motor yağları güçlü bir yapıya sahip olan yağ lekeleridir.
Bu yağ lekelerinin üzerine yapışan tozlar zamanla daha da katı bir hale gelerek temizlenme açısından insanlara ciddi sıkıntılar yaratabilir. Böyle durumlarda yağ ve kir çözücü kullanmak işinizi daha da kolay hale getirmektedir. Bu kimyasallar fayans üzerinde, ahşap, metal ve diğer tüm zeminlerde kullanılabilir. Zeminlere zarar vermeden ve çizmeden yağı temizleyebiliyor olması ürünlerin en çok üzerinde durulan konulardan biridir. Yüksek avantajları ile öne çıkan bu ürünler sayesinde yağ çözücüler oldukça avantajlıdır.

Yağ Çözücü Kimyasallar Nasıl Üretilir?

Yağ çözücü kimyasallarımız hemen her alanda kullanılabilecek şekilde üretilir. Laboratuvarlarımızda yaptığımız AR-GE çalışmaları sayesinde her zemine uygun ölçülerde yağ çözücü üretimi gerçekleştirmekteyiz. Metal yüzeyler, cam yüzeyler, plastik, PVC ve daha birçok farklı yüzeyde oluşan yağları kısa sürede temizleyebilecek yoğunlukta yağ sökücü kimyasallar üretiyoruz. Firmamıza ulaşarak en kaliteli yağ sökücüyü 5, 10, 20, 30, 60, 240, 1000 kg şeklinde sipariş verebilirsiniz. Güçlü yağ çözücü kimyasallar ile işletmelerinizde zamandan tasarruf edebilirsiniz.