Alüminyum Temizleme Kimyasalları

Alüminyum Temizleme Kimyasalları

Alüminyum yüzey temizleme kimyasalı ürünlerimiz, alüminyum yüzeylerin temizlenmesi ve parlatılması için kullanılan kimyasallarıdır. Soltek Kimya Üretim kurulduğu günden bu güne alüminyum temizleyici ve parlatıcı kimyasallar üretmektedir. Doğru ürünü belirmek için bizi hemen arayabilirsiniz. Alüminyum tencere, tepsi, petek ve alüminyum jant, alüminyum depo gibi alüminyum yüzeylerin temizlenmesinde ve parlatılmasında ürünlerimiz kullanılabilir. Alüminyumun yüzeyinde aşındırma yapmadan güven içerisinde alüminyum yüzeylerin temizliğini yapmak kimyasallarımız ile mümkündür. Alüminyum yüzey koruyucu inhibitörlü üretilen kimyasal ürünlerimiz konsantre ve su bazlıdır. Alüminyum temizleme kimyasal ürünlerimizi inceleyebilir, detaylı bilgi almak için bizi arayabilir veya mail atabilirsiniz.

 • SOL AL SP

  SOL AL SP

  Alüminyum pas temizleme ürünümüz Sol Al PS alüminyum yüzeylerde biriken yağ, kir ve pas (oksit) tabakalarını hızlı şekilde temizler. Bununla birlikte içerisinde bulunan inhibitörler yardımı ile alüminyum yüzeyleri korozyona karşı korunmasını sağlar. ...

 • SOL AL TC

  SOL AL TC

  Alüminyum tencere temizleme kimyasalımız Sol Al TC hem ev hem de endüstriyel mutfaklar için kullanılabilecek standartlara sahiptir. Çeşitli yağ, kir ve lekelere maruz kalan alüminyum tencereler için özel olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz temizleyi...

 • SOL AL JNT

  SOL AL JNT

  Alüminyum jant temizleyici ürünümüz Sol Al JNT çelik jantların yoğun yağ, kir, balata tozu gibi tüm temizliklerinde kullanılan kimyasaldır. Köpürme etkisi sayesinde dik yüzeylerde de kolayca tutunabilir. Sol Al JNT alüminyum jant temizleyici ve parla...

 • SOL AL TP

  SOL AL TP

  Alüminyum tepsi temizleme kimyasalı ürünümüz Sol Al TP restoran, kafe, otel ve hastane gibi işletmelerin mutfaklarında kullanılan ağır yanmış yağlı tepsileri temizlemek için kullanılır. Bunun yanında evsel kullanım için de uygundur. Sol Al TP tepsile...

 • SOL AL PT

  SOL AL PT

  Alüminyum petek temizleyici ürünümüz Sol Al PT özel formülasyonu ile alüminyum yüzeylerde oluşan tüm kir, oksidi ve yağı derinlemesine temizler. Asit içermeyen kimyasalımız alüminyum yüzeyler için son derece güvenlidir. Güçlü etkileri öne çıkan Sol A...

 • SOL AL PR

  SOL AL PR

  Alüminyum temizleyici parlatıcı ürünümüz Sol Al PR alüminyum yüzeylerin tamamında temizleyici ve parlatıcı olarak kullanılabilecek kimyasallar arasında yer alır. Yüzeylerde biriken kir ve oksitlenmeleri tortu bırakmadan temizler. Temizlik sonrasında ...

Alüminyum Yüzey Temizleme Kimyasalı Nedir?

Alüminyum yüzey temizleme kimyasalımız yüzeylerin hem temizlenmesinde hem de parlatılmasında güçlü etkilere sahiptir. Alüminyum ekipmanlar yanında çeşitli alüminyum yüzeylerin temizlenmesinde de güvenle kullanılabilir.

İçerisinde bulunan koruyucu inhibitörler sayesinde korozif etkilere karşı yüzeyleri uzun süre dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Alüminyum yüzey temizleme kimyasalı su bazlı ve konsantre kimyasaldır.

Sprey ya da jel olarak kullanılabilir. Yüzeye bir miktar döküldüğünde ya da püskürtüldüğünde birkaç dakika bekleyin. Daha sonra yumuşak sünger ya da bezle kiri zeminden temizledikten sonra su ile durulayabilirsiniz. Alüminyum yüzey temizleme kimyasalı doğada biyolojik olarak parçalanabilen yapıya sahiptir. Kullanıcı açısından risk barındırmayan kimyasal ürünlerimizdendir.

Soltek Kimya A.Ş. firmamızın üretim tesislerinde en güçlü formülasyonlarla üretilen alüminyum temizleme sıvısı ulaşılabilir fiyatlarda satışa sunulur. Alüminyum yüzey temizleyici kimyasalımızı firmamızı arayarak 5,10,20,30,60,1000 kg olarak sipariş verebilirsiniz.

Alüminyum Yüzey Kireç Sökücü Ürünümüzün Deneme Videosu

Alüminyum Temizleyici

Alüminyum temizleyici kimyasallar, içeriğinde asit bulundurmayan konsantre alüminyum malzemelerin yüzeyleri için kullanılırlar. Bu metallerin yüzeyinde hem temizleme hem de parlatıcı işlevini yerine getiriler. Alüminyum yüzeyler de diğer tüm yüzeyler gibi zamanla deformasyona ve kirlenmeye maruz kalabilir. Özellikle son derece parlak bir metal olan alüminyum yüzeyler yağ, kir ve oksitlenmeler karşısında estetik görünümünü tamamen yitirebilir. Bu durum hem metalin ömrünü kısaltır hem de zamanla üretimin aksamasına neden olur. Böyle durumlarda alüminyum tüm yüzeylerin periyodik olarak temizlenmesi gerekir. 
Temizleme işlemleri sırasında bu kimyasalların en uygun şekilde kullanılması gerekir. Alüminyum yüzeylerde aşındırma meydana getirmemesi bu ürünlerin en önemli özelliklerindendir. Alüminyum temizleyici ürünler kullanımı kolay ürünlerdir. Birçok endüstriyel üretim alanında kullanılabilir. Her şeyden önemlisi alüminyum yüzeyler üzerinde korozif bir etkiye neden olmayan kimyasal grubu içerisinde bulunurlar. 
Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak üretimini gerçekleştirmiş olduğumuz alüminyum temizleyici ürünler kullanıcı beklentisini tam anlamı ile karşılıyor. En iyi şekilde formüle ettiğimiz alüminyum temizleyiciler tüm alüminyum zeminlerde etkili olan bir üründür. Kullanım alanlarının geniş olması da dikkati çeken özellikleri arasında yer alıyor. 

Alüminyum Temizleyici Özellikleri

Alüminyum temizleyici kimyasallar belirli özelliklerde ürünlerdir. Bu ürünlerin kullanımı son derece kolaydır. Aynı zamanda zeminler üzerinde oluşan pas ve kir lekeleri üzerinde son derece etkilidir. Bu bakımdan da kullanım alanları en geniş ürünler arasında yer alırlar. Alüminyum temizleyici olarak kullanılan bu ürünler her bakımdan profesyonel bir üretim neticesinde ortaya çıkarılırlar. Genel olarak özelliklerine bakıldığında ise şunları söylemek mümkün olabilir:
• Alüminyum yüzeylerde oluşan tüm yağ ve kirler, oksitlenme türü oluşumlar bu ürünle birlikte derinlemesine temizlenir. 
• Yüzeyler üzerinde hızlı bir arındırma sağlar. 
• Kolay köpüren bir formül ile dik yüzeylerde tutunan bir yapısı vardır. 
• Kiri tamamen bünyesine hapsedene kadar yüzeyde kalabilir. 
• Temizlediği yüzeylerde tortu ya da herhangi bir kalıntı bırakmaz. 
• Yanıcı madde içermeyen bir üründür. 
• Asit içermediği için kullanıcı açısından bir zarar vermez. 
• Güvenli kullanılan kimyasallar arasında yer alır.
• Korozif etkisi bulunmaz. 
Tüm bu özellikleri dikkate alındığında endüstriyel firmaların en çok tercih ettiği kimyasallardan olduğu söylenebilir. Alüminyum temizleyici birçok bakımdan iyi etkileri ile öne çıkan kimyasallar arasında yer alıyor. 

Alüminyum Temizleyici Kullanım Alanları

Alüminyum temizleyici olarak üretilen kimyasalların kullanım alanları son derece geniştir. Bu kimyasalların kullanımında belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Klimalar, konsenser, klimaların dış ünitelerinin temizliğinde kullanılan kimyasal ürünlerdir. Aynı zamanda boyanmamış olan tüm alüminyum yüzeylerde kullanılabilecek ürünler arasında yer alır. Radyatör petekleri, merkezi soğutma sistemleri de temizleyici olarak kullanılanlar arasında yer alır. Yağ ve kirliliklere reaksiyon vererek temizleme yapan bu kimyasallar kullanım açısından çok kolay bir üründür. Yeni nesil uygulamalarla geliştirilen formülü ile tüm alüminyum yüzeyler hem temiz hem de parlak bir görünüm kazanıyor. 

Alüminyum Temizleyici Fiyatı

Alüminyum temizleyici fiyatı son derece uygun düzeydedir. Ancak bu kimyasallarda farklı ürün seçenekleri olabileceğinden fiyatlar konusunda farklılıklar olabilir. Güvenli bir kullanımı olan temizleme kimyasalları alüminyum yüzeylerin ömrünü uzatabilmek adına son derece önemlidir. Bu bakımdan Soltek Kimya olarak bu ürünleri ulaşılabilir fiyatlarla sunuyoruz.